nahoru

V.F.Červený

VFC-SL6677HR

Model VFC-SL6677HR je mistrovský B pozoun, který vzniknul v dílnách továrny V. F. Červený. Tradiční léty prověřená konstrukce tohoto nástroje je vylepšena o nejnovější poznatky ohledně výroby ozvučníku a obloučků. Nástroj se vyznačuje vynikající intonací a lehkým ozevem. Tento model nabízí několikeré provedení. Z hlediska materiálu je možnost si vybrat buď mosazné provedení, které dává nástroji jasný plný zvuk s pevným tónovým centrem, nebo zatomosazné, které se vyznačuje širokým, měkkým a temně zabarveným tónem, jehož vlastnosti jsou zachovány v celé dynamické škále. Tento pozoun byl navržen jak pro orchestrální hru, tak i sólový přednes. Svoje uplatnění najde však i u studentů konzervatoří a vysokých hudebních škol.

Technický popis:
Ladění: B/F
Vrtání: 13,89mm.
Ozvučník: 216mm, ručně tvarovaný, vyztužený drátem.
Materiál: Zlatomosaz
Snižec: Pakfongové vnější i vnitřní tahy japonské výroby.
Ventil: Hagmann F ventil, otevřené vedení.
Garnitura: Pakfongové vnější i vnitřní tahy ladícího snižce, ručně lapované. Pakfongové plátky a příčky.
Povrchová úprava: Nástroj leštěn do vysokého lesku a chráněn bezbarvým epoxydovým vypalovacím lakem. Dle nabídky jsou na přání volitelné i jiné povrchové úpravy.
Příslušenství: Postříbřený nátrubek, pouzdro.

Patentované ventily typu Hagmann mají oproti klasickému ventilu jinak řešené vedení vzduchového sloupce, což dává nástroji mnohem lepší ozev a barvu zvuku především ve spodní poloze při aktivování F zápojky.

Tradiční uzpůsobení sice vytváří větší odpor, kvůli přílišnému zakřivení, ale je mechanicky spolehlivý.

Klasický

Hagmannovo provedení eliminuje povrchové nepřesnosti tím, že vzduchový sloupec vede trubicovými kanálky.

Hagmann