nahoru

V.F.Červený

VFC-FH6232R II

Perinetová B křídlovka model VFC-FH6232R II pochází z dílen V. F. Červený.

Návrh a konstrukce vychází z tradičního modelu, jehož kvalita je léty prověřená. Tato křídlovka se vyznačuje výbornou intonací a lehkým ozevem.

Model má charakteristicky zabarvený tón, který je široký a plný. Dvojí provedení tohoto nástroje umožňuje vybrat hráči preferované vlastnosti.

Zlatomosazná verze se vyznačuje tmavým a měkkým tónem, který si své rysy uchovává v celé dynamické škále. Oproti tomu mosazné provedení dává nástroji jasný plný zvuk s pevným tónovým centrem.

Své uplatnění si díky svému melodickému tónu najde v dechových, komorních, jazzových, ale i populárních tělesech.

Tato křídlovka je také vhodná pro studium obligátního nástroje na konzervatořích a vysokých hudebních školách.       


Specifikace       

 Ladění:  B

 Vrtání:  11,1 mm

 Ozvučník: 160 mm, ručně tvarovaný, vyztužený drátem

 Materiál: zlatomosaz

 Snižka: Vnější pakfongová, vnitřní mosazná s pakfongovým nástavcem

 Strojivo: 3 ventily, pouzdra strojiva mosazná. Měniče jsou vyrobeny z kvalitní antikorozní oceli. Zpracování měničů na CNC soustruhu, povrch broušen na CNC brusce. Finální zpracování povrchu je provedeno honováním a jemným zalapováním. Trubičkové kanálky měničů umožňují volný průchod vzduchového sloupce.

 Garnitura: Pakfongové vnější a mosazné vnitřní tahy snižců, ručně lapované. Pakfongové plátky a mosazné příčky.

 Výbava: Malíčkový háček, 3 vodní klapky, hnízdo notového držáku, dolaďovací systémy tahu třetího ventilu. Dorazy (pryžové "O" kroužky) na ladících tazích. Možnost dodání snižky pro trumpetový nátrubek.

 Povrchová úpravaNástroj leštěn do vysokého lesku a chráněn bezbarvým epoxydovým vypalovacím lakem nebo postříbřen. Dle nabídky jsou na přání volitelné i jiné povrchové úpravy.

 Příslušenství: Postříbřený nátrubek, pouzdro.