nahoru

V.F.Červený

VFC-EP7566

Kompenzační perinetové B eufonium model VFC-EP7566 značky V. F. Červený, je profesionální nástroj, který umožňuje, díky technicky dokonalému kompenzačnímu strojivu, excelentní intonaci v celém rozsahu nástroje Princip kompenzačního strojiva spočívá
v možnosti prodloužení Zvukovodu jednotlivých ventilů při zapojení čtvrtého. To vyrovnává nepoměr délky nástroje při hraní ve spodní
poloze se zapojeným čtvrtým ventilem od B1 do F. Čtvrtý ventil je pák dále opatřen zámkem tlakadla, což umožňuje přeladění nástroje na F. Ideální stavba dává tomuto nástroji ohromný a široký zvuk, který se výborně pojí se všemi nástroji. Veliká dynamická škála nabízí uplatnění tohoto eufonia nejen do komorních a dechových orchestrů, ale především pro sólové hraní.

Technický popis:

Ladění: B
Vrtání: Duální menzura 14,7/16,5mm.
Ozvučník: 305mm, ručně tvarovaný, vyztužený drátem.
Materiál: Mosaz.
Eso: Mosazná ústnice s pakfongovým nátrubkovým nástavcem. Na přání pakfongová ústnice. Nástavec upraven pro nátrubky s širokou stopkou.
Strojivo: 4 ventily, kompenzační systém, pouzdra strojiva mosazná. Měniče
jsou vyrobeny z kvalitní antikorozní oceli. Zpracování měničů na CNC soustruhu,
povrch broušen na CNC brusce. Finální zpracování povrchu je provedeno honováním
a jemným zalapováním. Trubičkové kanálky měničů umožňují volný průchod vzduchového sloupce.
Garnitura: Pakfongové vnější i vnitřní tahy snižců, ručně lapované. Pakfongové plátky a příčky.

Perinetový (pístový) kompenzační systém. Kompaktní tvar pro volný průtok vzduchu. Ergonomicky umístěné pro bezproblémové ovládání.
Pakfongové vnitřní i vnější tahy snižců. Mosazné obloučky i vývodová i vývodová kolínka. Exponované obloučky chráněné pakfongovou kapničkou. Krátké snížce Krátké snížce opatřeny prstovým kroužkem pro snazší vysouvání.

Výbava: 4 vodní klapky, zámek čtvrtého tlakadla, prstový kroužek na ladícím tahu druhého ventilu. dolaďovač na hlavním ladícím snižci.
Povrchová úprava: Nástroj leštěn do vysokého lesku a postříbřen. Dle nabídky jsou na přání volitelné i jiné povrchové úpravy.
Příslušenství: Postříbřený nátrubek, pevné tvarované nebo lehké šité pouzdro.